Jak na kruhy pod očima

 

KRUHY vs. VÁČKY POD OČIMA

 

Kruhy pod očima mohou být tmavě hnědé, načervenalé až fialové nebo žluté. Jejich odstín souvisí s podtónem pleti a její momentální pigmentací. Ovlivňuje je také nadměrná produkce melaninu, tloušťka kůže, přes kterou může jednoduše prosvítat nahromaděná krev a cévy. Takové vaskulární kruhy má většina lidí a je to jednoduše prosvítající krev.

Váčky pod očima jsou většinou způsobené nahromaděnou tekutinou v podkožním tkanivu, kterou lymfa nestačí odvádět. Dávejte si pozor na pitný režim a solení. Pomáhá chlazení např. kostkou ledu (přikládejte na oční okolí v čisté gázi či kapesníčku, ne přímo na kůži a pozor na čas) případně i okurka z ledničky, zchlazený sáček například od zeleného čaje.

 

Co je způsobuje?

 

ÚNAVA

Přispívá k zhoršení stavu již existujících tmavých kruhů, nepatří však mezi prvotní příčinu vzniku kruhů pod očima. Spánkový deficit způsobí to, že pokožka je bledá, což umožní tmavým cévám a tkáním v okolí očí více vyniknout.

 

VĚK

Přirozené stárnutí způsobí, že pokožka v důsledku ztrácejícího se kolagenu a tuku slábne a podobně jako u únavy ztrácí svojí krycí funkci.

 

DEHYDRATACE

Nedostatečný pitný režim je častou příčinou tmavých kruhů, snižuje také funkci ledvin a jater, které mají přímý vliv na tvorbu kruhů pod očima.

 

GENETIKA

Jednoduše, pokud je má vaše mamka, babička atd., je pravděpodobné, že je podědíte v genetické výbavě i vy.

 

NADMĚRNÉ SLUNĚNÍ

Stále a pořád dokola – pravidelné používání SPF a nošení slunečních brýlí s UV ochranou je nejdůležitější krok v prevenci před mnohými kožními onemocněními, před tvorbou vrásek a v případě jemného očního okolí to platí ještě více.

 

Dále je můžou způsobovat různé alergie, nedostatek železa, vitamínu K a D, kouření, stres, anémie apod.

 

 

Co pomáhá a čemu se vyvarovat:

 

  • Dostatečný spánek pomáhá udržovat oči rozjasněné, také tělu pomáhá při opravě poškozených buněk v pokožce.

  • Ochrana tváře před škodlivými UV paprsky, používání SPF a slunečních brýlí, nošení klobouků anebo kšiltovek. Množství SPF produktů pomáhuá i hydratovat a zároveň redukuje vrásky.

  • Pokud jsou kruhy pod očima spíše otoky pod očima způsobené alergií, pomůžou antihistaminika (poraďte se s odborným lékařem).

  • Z odborných vyšetření na různých klinikách pomáhají různé lasery, chemické peelingy, kožní výplně kyselinou hyaluronovou…

  • Vyhněte se nadměrné konzumaci alkoholu, který způsobuje mírnou dehydrataci, což tmavé kruhy ještě více zvýrazní.

  • Nekuřte – kouření vysušuje a oslabuje pokožku na tváři.

  • Každodenní záchranou na tmavé kruhy pod očima je také korektor. Je důležité najít ten správný odstín a konzistenci, které vám budou vyhovovat. Odstín by měl být o něco světlejší od makeupu, který běžně používáte. Ideální je rozjasňující. Lososový nebo i narůžovělý odstín si poradí s modrými/fialovými kruhami, meruňkový nádech korektoru neutralizuje namodralé podbarvení. Se začervenáním si poradí zase zelený, šedou a unavenou pokožku neutralizuje fialový korektor a nebo rozjasňující podkladová báze s fialovým nádechem.

 

 

 

 

Z našich produktů vám na oční okolí můžeme doporučit Hroznový olej, který má vysokou koncentraci vitamínu E, upevňuje kolagenová vlákna a Opuncii, která dokáže proniknout do hloubky pleti a obnovuje tvorbu kolagenu. Také Vlašský olej, který má dokáže pleť sjednotit.

 

Pokud bychom to měli shrnout, kruhy pod očima svá řešení mají. Důležité je se dostatečně a dobře vyspat, poctivě používat SPF, ráno a večer kombinovat správné aktivní látky a pořídit si kvalitní korektor.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení