Vážení zákazníci, z důvodu enormního zájmu o víkendovou akci mohou být objednávky expedovány se zpožděním. Děkujeme za pochopení. Tým Renovality.

Co je komodogenní olej?

O tento článek jste mě prosiliii mockrát, tak je tady... konečně.každý kdo začínal s oleji, tak nejspíše hned šáhnul po kokosovém (který rozhodně není špatný, ale teď je pro mě nejlepší na vaření odličovala jsem s ním velmi dlouho, ale ty slepené oči mi za to nestály).

Komedogenní oleje- nejen oleje jsou ty, které mohou způsobovat komedony tedy ucpávat póry.  Komedon je v podstatě ,,zátka" a v kožním póru jsou bakterie, maz a odumřelé kožní buňky a stane se z něj krásná černá tečka či pupínek s bílou hlavičkou. Známe všichni. 

Za vším totiž ve hlavně typ pleti a velikost pórů, takže zkoušet a zkoušet najít to svoje, když nějakou dobu nevyhovuje vyměnit za něco jiného. Je důležité najít ten správný přípravek a olej pro vaší pleť.


Zase pokud máte sušší pleť ta nemá tolik mazu a rozšířené póry. Mastnější pleť je zase pravý opak.  Často se mě ptáte co na rozšířené póry, tak holky (a 1% kluků tady) důležité je pleť čistit a čistit póry nejdou zmenšit, pouze jdou čistit, aby se dále nerozšiřovaly a nezanášely. Takže, když mi někdo řekne ,, já se nemaluju, proto se nemusím odličovat," tak opravdu mu to odličovací sérum doporučuji i tak. Pro vás musí být rutina už a část osobní hygieny ráno odlíčit a večer také, doodlíčit pleť PŘÍRODNÍM tonikem (květinovou vodou) a můžete pokračovat v další péči. Ani mě se to někdy nepodaří odličit ráno, ale večer už bych tak nešla spát. DŮLEŽITÉ je tady zařadit peeling 1x týdně. 


Co se týče komodogenosti- stupňů. Všude na internetu jsou různé informace! Různé stupně, pro vás je důležité, abyste zkusili, každé pleť reaguje jinak. Prosím nepište mi kolik má stupeň ten a ten. Napište nám do zprávy s čím chcete poradit, jaký typ pleti máte, co používáte a čeho byste chtěli docílit. My vám pomůžeme alespoň nešáhnout vedle, nebo se trefit přímo k vaší pleti a tomu co potřebuje. Řiďte se opravdu typem vaší pleti a stupeň komedogenosti pouze jako nějakou nápovědu. Kokosový olej má stupeň 4-5 - tedy na mastnou pleť s rozšířenými póry - průšvih. Jojobový olej - stupeň 1 - výborný na všechny typy pleti, proto je v tom odličovači našem  a tak dále. 

 

Co vás ještě může zajímat je určitě článek na problematickou pleť (akné) 

Mastnou pleť

*Teď u každého oleje budete mít stupeň komodogenosti, ale řiďte se tím opravdu minimálně je to spíše jako nápověda, ale každému daný olej může sedět jinak.*

 

Moc děkuji za přečtení a krásný den, 

 

 

Kačka z Renovality 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více o cookies ZDE!!