Celulitida

Celulitida

Vzniká jako důsledek poruchy krevní a lymfatické mikrocirkulace ve tkáni, při kterém dochází k ukládání tukových buněk mezi kolagenovým vazivem. Ty se vytlačují proti povrchu pokožky, což vytváří nerovnosti známé jako „pomerančová kůže“. Za vznikem celulitidy stojí zejména změny hormonálních hladin v dospívání, těhotenství, po porodu ale i celkový životní styl. Zejména sedavé zaměstnání, kouření, nedostatek pohybu a špatná životospráva stojí za vznikem celulitidy. Vzhledem k rozdílnému uspořádání vazivových vláken postihuje především ženy.

Rozeznáváme 4 stádia celulitidy

1. stádium – celulitida je patrná po zmáčknutí kožní řasy mezi prsty, v této fázi je celulitida relativně snadno odstranitelná pomocí správné péče

2. stádium – hrbolky jsou viditelné při zatnutí svalů

3. stádium – hrbolky jsou viditelné bez ohledu na to, zda stojíte, či sedíte i zde lze dlouhodobou péčí zmírnit projevy celulitidy

4. stádium – již se nejedná o kosmetický, ale zdravotní problém. Hrbolky jsou výrazné a hluboké a těžce odstranitelné.

TIP: Správnou péčí se rozumí, dostatečný přísun tekutin správná životospráva a pohyb v kombinaci s lymfatickými a podtlakovými masážemi. Podtlakové masáže pomocí silikonových baněk jsou velmi efektivní při redukci viditelné celulitidy zejména v kombinaci s přípravky obsahující kofein.

Doporučené produkty:

CelluO - antisepticky a mikrobiální olej, zlepšuje mikrocirkulaci krve a tím i viditelně zlepšuje stav pokožky

Kávový olej - obsah kofeinu výrazně napomáhá v boji proti celulitidě

nově i skořicový olej - který krásně pokožku zahřeje a lymfa lépe cirkuluje 

Ke všem olejům doporučuji na 100% masáž baňkami účinek se zlepšuje minimálně o 90% !! 

a jak s nimi pracovat najdete ve videu 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení