Suchá pleť

Suchá pleť

Na pohled tenká, křehká bez lesku až zašedlá pleť je známkou nedostatečné funkce mazových žláz. Často bývá přecitlivělá na vnější podněty se sklonem k začervenání a pocitem pnutí. Vyžaduje nadstandardní péči z důvodu menší odolnosti s tendencí rychlejšího stárnutí.

Rozlišujeme dva typy suché pleti, následkem dlouhodobé dehydratace a podvýživou. Dehydratovaná pleť je nejčastější příčinou pocitu suchosti a je zapříčiněna nedostatečným pitným režimem a náročným životním stylem (vystavování pleti klimatizaci, nedostatek spánku, nevhodná strava). Řešení dehydratace pokožky bývá zpravidla efektivní a rychlé, pomocí hydrofilních a hydratačních olejů či hyaluronového séra.

Podvyživená pleť vyžaduje komplexnější péči. Tento typ pleti je většinou reakcí na vnitřní prostředí těla, hormonální změny ale také nesprávnou životosprávu. Zde se doporučuje aplikace olejů bohatých na vitamíny- zejména vitamín C, A, E.

Vitamín C – pleť projasní

Vitamin A – pomáhá proti předčasnému stárnutí pleti

Vitamin E – pleť vyživuje a chrání

Doporučené produkty:

Hyaluronové sérum - vhodné na každý typ pleti, pleť hydratuje a nezanechává mastný film

Arganový olej - vysoce hydratační olej s různorodým využitím

Šípkový olej – bohatý na vitamíny C a E pleť revitalizuje a zpomaluje proces stárnutí, suchou až šedivou pokožku opět rozzáří a vypne

Další doporučené produkty - Švestkový olej, Meruňkový olej, Arganový olej, Acai sérum, Baobab,  olej z granátového jablka, Malinový olej, Marulový, Mrkvový, Squalan : všechny uvedené oleje najdete na našem webu zde Kosmetické oleje

Určitě nezapomínejte i na správné odlíčení pleti - Odličovací sérum, květinové vody a pleťový peeling 

TIP: Připravte pleť pomocí základního rituálu a v posledním kroku nahraďte jojobový olej například šípkovým. Pokud by jste chtěli své pleti dopřát extra péči, nebo na extrémně vysušenou pokožku, doporučujeme večer aplikovat pár kapek oleje z opuncie, ta pleť hluboce vyživí a načechrá. Následující ráno rozhodně poznáte rozdíl. Při aplikaci hyaluronového séra dbejte na to, aby jste sérum vklepávali a neroztírali.