Prvotní vrásky a projasnění pleti

Prvotní vrásky a projasnění pleti

Většina prvotních jemných vrásek bývá zpravidla způsobena nedostatečnou hydratací pleti a ztrátou vitality. Tyto projevy souvisí s některými metabolickými jevy, které již postupem času nedokážeme ovlivnit. Jedním z nich je tvorba kyseliny hyaluronové v těle, která se významně podílí na hydratování organismu jako takového, jelikož na sebe dokáže navázat až 1000x větší hmotnost vody než sama váží. Kyselina hyaluronová se v těle tvoří zhruba do 25 roku, poté už tělo pracuje pouze se zásobami které má a postupně se vstřebává, to má za následek povadání kontur. Není tedy nic jednoduššího než pleti tuto látku opět dodat, je ale důležité dbát na to, aby se jednalo o roztok mikromolekulární kyseliny hyaluronové, která dokáže prostoupit i do hlubších vrstev pokožky. Skvělým bojovníkem proti prvotním vráskám je i vitamin C, který pleť detoxikuje a prozáří a tím ji opět navrací mladistvý vzhled.

KYSELINA HYALURONOVÁ - tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty. Je součástí pojivovýchepiteliálních a nervových tkání. Ve velkém množství se nachází v očním sklivci a kůži. Silně hydratuje a brání ukládání kolagenu a tím podporuje bezjizevné hojení

TIP: Naučte se používat hyaluronové sérum jako bázi pod kterýkoliv olej, lehká konzistence nezatíží ani nejcitlivější pokožku a schopnost vázat vodu pleti zaručí hydrataci po celý den. Důležité je při aplikaci dbát na to, aby jste kyselinu vklepávali a nerozmazávali , tím docílíte nejlepších výsledků. Dodržování správného pitného režimu je v tomto případě nezbytné, neboť kyselina nemůže pracovat správně, pokud ji není zajištěný přísun hydratace – nemůže zvětšovat svůj objem.

 

Doporučené produkty:

Hyaluronové sérum – hydratuje a vyplňuje vrásky zevnitř

Šípkový olej - bohatý na vitamíny C a E, skvělý bojovník proti vráskám, pleť dokáže krásně projasnit

Čajovníkový olej - silný hydratační a regenerační účinek, obsah skvalenu navíc působí jako přírodní face-lift