Mastná pleť

Mastná pleť

Hlavním charakteristickým znakem mastné pleti je zvýšena činnost mazových žláz a produkce zrohovatělých buněk. Pleť je znatelně lesklá, hrubá s viditelnými póry - efekt pomerančové slupky. Mastná pleť může mít sklony s k tvorbě bílých a černých teček, ale také zánětlivých komedonů, následkem zahlcení mazových žláz a jejich ucpáním v podkoží.

V rámci péče o mastnou pleť je důležité pravidelné hloubkové čištění a zároveň pleť extrémně nepřesušovat, nicméně stabilizovat činnost mazových žláz. Dlouhodobé přesušování pokožky by vedlo naopak k intenzivnější sekreci kožního mazu a pravděpodobnosti výskytu zanícených komedonů. V každém případě i mastná pleť potřebuje svou dávku hydratace ideální je použití hyaluronového séra, lehká gelová konzistence pleť nezatíží.

KOMEDONY – ucpaná ústí mazových žláz, zapříčiněna nahromaděním mazu v rozšířených pórech. Nejčastěji se vyskytují na obličeji (nos, brada) a na zádech v podobě černých teček. Jako prevence tvorby komedonů se doporučuje pravidelné čištění pleti a následná aplikace adstringentních produktů, které póry stáhnou a zabrání znovu usazování kožního mazu. 

mastná pleť

Mastná pleť s typickými projevy- výrazně rozšířené póry s komedony

 

Doporučené produkty:

Hyaluronové sérum – lehká konzistence pleť nezatíží.

Čajovníkový olej - hydratuje pokožku do hloubky, příznivě působí proti vráskám.

Moringový olej - vhodný na mastnou a problematickou pleť, navrací pleti vitalitu.

 Každému doporučuji začínat u odličování : Odličovací sérum, Květinové vody a Pleťový peeling

Švestkový olej - velmi rychle se do pleti vstřebává.

Hroznový olej - olej, který se také rychle vstřebává a zpracovává mastnotu. 

TIP: Dopřejte si alespoň jednou za měsíc péči v podobě profesionálního hloubkového čištění. Pokud jsou ale komedony vaši noční můrou a tvoří se vám během několika dní, čistěte pokožku pravidelně i doma. Jednou týdně pleť důkladně nahřejte, párou nebo horkým ručníkem a pomocí jednorázových kapesníčku extrahujte komedony z pleti. Následně si vytvořte roztok vody a pár kapek Tea tree oleje a pomocí vatového tampónku naneste na vyčištěná místa. Tea tree olej působí adstringentně a antisepticky, buďte s ním ale opatrní aby jste pleť nevysušili příliš.