Vážení zákazníci, naše expedice je v provozu! Nicméně z důvodu vážné situace jsme dočasně vypnuli platby na dobírku a omezili podej na pobočky Zásilkovny. Své zásilky si můžete objednávat přes kurýrní služby s platbou online bankovním převodem, či platby kartou prostřednictvím platební brány. Tato opatření jsou učiněna z důvodu eliminování kontaktu při předávání zásilek a pro ochranu i vašeho zdraví. V případě, že zásilku objednáváte domů a jste v povinné karantnéně, prosíme o informaci do poznámky v objednávce, aby mohla být kurýrní služba na tuto skutečnost upozorněna. Děkujeme za Vaše pochopení a přejeme pevné zdraví.

Jizvy

Jizvy

Jsou výsledkem procesu hojení rány nebo jiného poranění kůže (popáleniny). Při tvorbě jizvy dochází k regeneraci poškozeného místa a tím i k vytvoření nové vrstvy kůže. Nová vrstva kůže bývá zpravidla viditelná, její konečný vzhled však můžeme ovlivnit kombinací správné péče a tlakových masáží.

Rozlišujeme typy jizev:

Hypotrofická jizva – vklenutá do okolní tkáně

Hypertrofická jizva - vystouplá , hmatatelná

Keloidní jizva- nevzhledná vystouplá jizva, vzniká nadměrným růstem jizevnaté tkáně, její projevy se zmírňují použitím kortikoidů

TIP: Začněte s péčí o jizvu cca týden až dva po vytažení stehů, nikdy neaplikujte oleje do otevřené rány. Nenamáhejte jizvu, dokud se zcela nezacelí. Dalšími faktory ovlivňující hojení jsou i celkový zdravotní stav, věk, hydratace organismu, kouření ale i psychický stav. Pro dosažení nejlepších výsledků pojměte hojení jako komplexní záležitost.

Doporučené produkty:

Ricinový olej - hutná gelová textura udrží jizvu vláčnou a pružnou i několik hodin

MIMI balzám - vhodný k promazávání jizev, vzhledem k jeho složení šetrnému k pokožce