Camelie - Čajovníkový olej

Olej ze semen čajovníku
 
Ve východní Asii je tento vzácný olej celá staletí ceněný pro své korekční a omlazující účinky na pokožku a je považován za tajemství stojící za krásou gejš. Po staletími prověřeném používání se v současnosti stává součástí těch nejproslulejších kosmetických produktů.
 
Čajovníková silice se získává ze semen kamélií Camellia oleifera rostoucích v horách jihovýchodní Asie. Jinou velmi dobře známou varietou této rostliny je Čajovník čínský (Camellia sinensis), z nějž se připravuje zelený a černý čaj. Po sklizni semen čajovníku se z nich v lisech získává olej lehké konzistence a energické vůně.
 
Olej ze semen čajovníku skvěle zadržuje vlhkost a je jedním z nejrychleji se vstřebávajících rostlinných olejů. Jeho unikátní kompozice mu umožňuje pronikat do těch nejhlubších vrstev kůže a podobně jako voda zanechává pokožku vláčnou a pružnou. Tento nevysušující a póry nezanášející olej obsahuje vysoký podíl kyseliny olejové, jímž překonává i olivový olej. Olej ze semen čajovníku obsahuje vitamín A, B, E a celou řadu minerálů, fosfor, zinek, vápník, železo, Mangan a hořčík. Kromě toho obsahuje skvalen, který se jako emolient nachází i v kůži jako její důležitá přirozená složka. Při nedostatku skvalenů v kůži může docházet k jejímu vysychání a předčasnému stárnutí, které se projeví tvorbou vrásek a jejím ochabováním.
  
Olej z čajovníku je výborným emolienčním a skvělým zvlhčujícím prostředkem. Pomáhá také udržovat správné pH kůže a má vlastnosti buferu, který pokožku chrání jako účinný štít před průnikem škodlivin z okolního prostředí. Čajovníkový olej chrání kůži před vysycháním a současně jí poskytuje životodárnou výživu. Zjemňuje hrubou a šupinatou pokožku, zklidňuje a tlumí lehké podráždění kůže a filtruje UV záření. Při pravidelném používání čistý nerafinovaný čajovníkový olej pomáhá udržovat a obnovovat rovnováhu pokožky, chránit ji před vznikem pigmentových skvrn, které se objevují s věkem i jiných nadměrných pigmentací. Při nanesení kolem očí a úst vyhlazuje vrásky a jemné linky přicházející s postupujícím věkem. Mužům čajovníkový olej poskytuje skvělé služby jako zklidňující prostředek po holení. Při pravidelném používání zanechává pokožku ošetřenou a působí i preventivně před tepelným podrážděním svrchních vrstev holením. Naše řada Renovality obsahuje čistý a přírodní čajovníkový olej ze semen, který pochází z přírodních zdrojů.
 
Čajovníkový olej je ceněný jako tajemný prostředek krásy gejš a oblíbený pro své vysoce reparační a omlazující účinky – tvoří základ těch nejproslulejších kosmetických výrobků. Olej úžasně zjemňuje a skvěle hydratuje kůži. Chrání pokožku před tvorbou pigmentových skvrn ve vyšším věku a podporuje její zdravý a energický vzhled. Je vhodný pro všechny typy kůže včetně osob s citlivou pokožkou s tendencí k alergickým projevům. Muži s citlivou pokožkou tváře mohou používat Čajovníkový olej po holení jako prevenci podráždění svrchních vrstev pokožky holením.
 
 
Děkujeme za přečtení! Tým Renovality- Petr 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení