Problematická pleť (AKNÉ)

Problematická pleť (AKNÉ)

Projevů problematické pleti může být hned několik, od nepříjemné krupičky až po bolestivé zanícené akné. Je nutno dodat, že ne každý pupínek, který se na pleti vytvoří musí být bezprostředně akné. Na různé pupínky také platí jiný postup, jedno je však společné. Pokud pleť projevuje známky nespokojenosti, je nutné ji v první řadě udržovat čistou. Pravidelné odličovaní a čištění ráno a večer pleť zbaví nečistot a odumřelých buněk, jednou za týden si potom dopřejte peeling. Příčin vzniku těchto nedokonalostí je hned několik, většinou však poukazují na disbalanci vnitřního prostředí, nejčastěji hormonálního a i mikrobiálního původu. Stejně tak komplexní je i jejich lokalizace (záda, ramena a jednotlivé oblasti obličeje).

KRUPIČKA bývá nejčastěji projevem hormonální disbalance, reakcí na nadměrné pocení nebo poukazuje na nesprávnou činnost některých orgánů. Většinou se projevuje formou drobných vodnatých neproduktivních pupínků nebo tvrdými hrudkami v podkoží. Jako každý pupínek jsou náchylné na zanícení a tím by se výrazně prodloužilo hojení. V rámci péče zpravidla stačí dodržovat zásady čištění pleti (RITUÁL) a na zanícená místa nanést LOKÁLNĚ! malé množství Tea Tree oleje. Olej má výrazný adstringentní a antibakteriální účinek, proto jej nikdy nenanášejte v nezředěné formě na celý obličej. Pokud trpíte na potničky, rozpusťte pár kapek oleje ve vodní lázni a pomoci vatového tamponku aplikujte na pleť, potničky se stáhnou a nedojde k celkovému přesušení pokožky. Moringový olej udržuje pleť stabilní a srovná drobné pigmentace.

 

AKNÉ neboli chronický zánět pilosebaceozní jednotky = váček obsahující vlas nebo chlup a mazovou žlázu. Zvýšenou funkci mazových žláz a rohovatění kolem chlupových folikulu, vzniká tzv. komedon, tedy primární projev akné. Vytváří jakousi mechanickou zátku, která brání vylučování mazu, ten se hromadí a vytváří vyvýšení (pupínek). KOMEDONY: černé otevřené, bílé uzavřené a červené zanícené. Pravidelná extrakce a čištění bílých a černých komedonů předchází jejích zanícení. Tea tree je skvělým pomocníkem v boji proti nedokonalostem pleti. Stahuje póry a tím zabraňuje znovu usazování nečistot do pleti, není však předmětem k čištění pleti a nezbaví Vás černých teček. Moringový olej v kombinaci s okurkovým olejem se osvědčil v péči o aknózní pleť. Moringa udržuje potřebnou hydrataci v hlubších vrstvách pleti a okurkový olej zklidní pokožku na povrchu.

 

 akné

 

 

Doporučené produkty:

Moringový olej - navrací vitalitu pleti a má lehké depigmentační účinky

Okurkový olej – lehký hydratační a zklidňující olej vhodný na aknózní pleť

Tea Tree - antimikrobiální a antiseptický, najde multifunkční využití v každé domácnosti

Arganový olej - není komodogení neucpává tedy póry.

Acai sérum - Acai olej je vhodný na problematickou pleť.

Jojobový olej - zase není komodogení. Olej pro každý typ pleti.

Kávový olej - výborný olej při léčbě akné.

Základ krásné pleti je správné odličování. Proto se mrkněte první na produkty jako je odličovací sérum, květinové vody a pleťový peeling. 

 

TIP: V rámci léčby akné se běžně užívají masti s obsahem zinku, tento prvek má silné adstringentní účinky, pupínek vysuší a stáhne. Stejně jako u Tea Tree oleje je ale nutno dbát na jeho lokální použití. Dlouhodobé plošné aplikace těchto vysušujících látek vede ke kontraproduktivním výsledkům v rámci léčby akné - póry se stáhnou tak, že jsou prakticky nepropustné a maz se hromadí v podkoží, dokud mazová žláza nepraskne. Tyto papulky jsou velmi bolestivé, zanechávají za sebou zjizvení a jejich hojení trvá mnohem déle a tím vzniká jakýsi začarovaný kruh.