Vyjádření Banánový olej

Vyjádření Renovality, budeme rádi, než něco napíšete, abyste si naše prohlášení přečetli prosím až do konce - vše se vším souvisí.

Tohle je pro nás těžká situace. V životě jsem si nemyslela, že tohle budu zažívat a tak trpět za celou firmu (dovolím si Renovality už nenazývat jen firmou, protože to už pro řadu z nás opravdu firma není, ale jsme Renovality rodina). Místo toho, abychom pro vás řešili novinky, akce, příspěvky, videa, tak řešíme několik udání měsíčně od nejmenované firmy. Taková je realita...
Spousty lidí na tento hon čekalo až jsem překvapená kolik. My potřebujeme VÁS, ty, kteří nám věříte, kteří víte, že jsme tady pro vás, že jsme slušní lidé, že víte, že se na nás můžete kdykoli obrátit. Potřebujeme prostě vás, kteří nás především znáte. Vážíme si všech, kteří čekají na naše vyjádření a nenechají se zastrašit tvrzením od sponzorované neziskové organizace (žádný státní ústav, ale chápu, že to tak zní - vy, kteří jste již pochopili ... určitě již rozumíte o co tady celou dobu jde). Postup spolku Česká aromaterapeutická společnost, který není orgánem veřejné moci ani státem zřizovanou organizací, ale pouhým spolkem - občanským sdružením, vnímáme jako konkurenční boj, který nás má očernit a přinést tak výhodu společnosti - výrobců.

Jak je to s Banánovým olejem od Renovality ?

Tak jako každý náš výrobek, byl i banánový olej řádně testován v laboratoři. Jak jsem přiložila protokoly o zkoušce, tak i v tomto případě nebyl a není s výrobkem žádný problém z hlediska jeho zdravotní nezávadnosti. Takže není nijak zdravotně škodlivý a to zdůrazňuji. S výsledky testu KEZu ( CPK) jsme již v březnu nesouhlasili a obratem navrhli nápravné opatření a souhlasili s dočasným odnětím licence pro CPK. Zadali jsme si do laboratoře nový test na který nyní čekáme. Z testu KEZu vyplynulo, že v testované banánové esenci, jejíž složení různých látek je přímo úměrné tomu v jaké zralosti probíhal sběr a destilace banánů. Byly nalezeny nežádoucí látky, jako například:

geraniol /přírodní složka/,
https://cs.wikipedia.org/wiki/Geraniol
propylene glycol
https://www.slozenikosmetiky.cz/propylene-
glycol/
ethylmethylfenylglycidát
aldehyd C-16 (jahodový aldehyd)

v množství neškodném, ale pro CPK nežádoucím a jejich koncentrace přímo souvisí se zralostí při sběru či zmíněné destilaci banánů. A navíc šlo v tomto případě o již popsanou esenci, tedy koncentrát, který v hotovém výrobku tvoří jen několik málo procent. Obratem jsme však preventivně zastavili jeho prodej. Mimo jiné, věděli jste, že banán obsahuje až padesát chemických sloučenin (viz. obrázek)

A jak dál s banánovým olejem? Po novém testu v laboratoři budeme buď znovu žádat o novou licenci pro banánový olej u CPK a opět ho začneme prodávat se značkou CPK anebo ještě lépe a to častěji utrácet peníze za testování a následné zveřejňování, tak jak píšu níže.

Proč jsme se k tomu nevyjádřili dříve?

Neuplyne měsíc, kdy se na nás nenahrne nějaká kontrola ať už ze stran různých státních úřadů jako je hygiena, bezpečnost práce a jiné. Tento stav trvá už víc jak rok. Při kontrolách se dozvíme, že to bylo na základě nějakého podnětu z venčí. Už s obavou přistupujeme ke každé jobovce, která se na nás valí si raději si v klidu vždy připravíme odpověď. Dále bych se vyjádřila k často kladeným otázkám...

Proč máme tak nízkou cenu?

Ono to je hrozně jednoduché fakt stačí, když vám to sepíšu do pár bodů a kdo chce si vždy najde důvod, že ano.

- Máme přímé dodavatele nic nemáme tzv. z druhé ruky a proto jsou ceny trošku jinde
- Nemáme stovky zaměstnanců:
Pan Navrátil - jednatel společnosti
Paní Horáková - majitelka firmy

Tom - pravá ruka všech netechnických typů u nás ve firmě
Domča - nová posila, která se bude starat o zprávy tady na facebooku
Kačka - já, která s vámi řeším ,,marketing", kterému vlastně vůbec nerozumím
Potom jsou holky ve výrobě, které pro vás dělají balíčky s láskou, vyrábí olejíčky a vlastně jim můžeme být nejvíce vděční, že odvádí skvělou práci Denča, Marcelka, Ráďa, Janča (babička) a potom Lubík, který na
ně dohlíží.
Hlavně jsme přišli s tím, že chceme, aby přírodní kosmetiku mohl používat každý.

Co ten původ olejů?

V životě jsem neměla problém vám napsat odkud je daný olej, protože je to napsáno v COA listech, které díky takovému konkurenčnímu boji v Česku opravdu nechceme fotit, ale chápu, že pro některé je to důležité a budeme se snažit to nějak udělat ať chráníme sebe, ale ať vy k nám máte větší důvěru. Můžete si být jisti, že Vámi zakoupené výrobky odpovídají deklarované kvalitě, tj. splňují požadavky kladené na přírodní kosmetiku. Suroviny a konečné výrobky namátkově testujeme, doposud jsme nezjistili jakýkoliv rozpor s výrobní dokumentací či standarty pro certifikovanou přirodní kosmetiku.

Co dál?
Za nás můžeme říci, že budeme pravidelně zvěřejnovat výsledky testů a to z akreditovaných laboratoří, aby naše výrobky byly pod vaší stálou kontrolou. A zveřejňovat tak, že je zkrátka uvidí všichni. Je to pro nás zkouška důvěry, ale my máme důkazy a budeme před touhle zbytečnou panikou bojovat, protože to nechci zabalit kvůli tomu, že nás zničila konkurence. S tím bych se už nikdy klidně nevyspala. Myslím, že nás toho společně čeká ještě hodně, ale prosím vše si nejdříve ověřte u nás. No, asi takto kdo chce hledá způsoby kdo nechce hledá důvody. Věřím, že se nenecháte zmanipulovat a budete tu s námi.


Tohle vyjádření jsme napsala jako člověk, bohužel si neumím hrát na to co nejsem. #renovalityfamily

Kačka

 

Ke stažení:

Protokol o zkoušce Banánový olej

 

Banánová esence

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více o cookies ZDE!!